Edustajamme kuntayhtymissä

Edustajamme kuntayhtymissä 2013 – 2016

Uudenmaan liitto

valtuutetut ja varavaltuutetut

Valtuutetut

Pia Lohikoski, pia.lohikoski(at)gmail.com, Kerava, ryhmän puheenjohtaja

Mai Kivelä, mai.kivela(at)gmail.com, Helsinki, ryhmän varapuheenjohtaja

Antero Eerola, antero.eerola(at)gmail.com, Vantaa

Matti Pajuoja, Lohja

Teemu Tuiskula, teemu.tuiskula(at)hotmail.com, Karkkila

Silvia Modig, silvia.modig(at)eduskunta.fi, Helsinki

Sami ”Frank” Muttilainen, sami.muttilainen(at)gmail.com, Helsinki

varavaltuutetut

Minttu Sillanpää, minttu.sillanpaa(at)gmail.com, Vantaa (Antero Eerolan varajäsen)

Tiina Ahlfors, tiina.ahlfors(at)hotmail.fi, Espoo (Rkp:n Fred Granbergin varajäsen, Espoo)

Ossi Kaminen, leena.ossi(at)kolumbus.fi, Järvenpää (Vihreiden Tiina Lintulan varajäsen, Järvenpää

Raili Peni, raili.peni(at)pp.inet.fi, Hanko (Rkp:n Barbro Wikbergin varajäsen, Hanko)

Paavo Arhinmäki, paavo.arhinmaki(at)eduskunta.fi, Helsinki (Mai Kivelä varajäsen)

Dan Koivulaakso, dan.koivulaakso(at)gmail.com, Helsinki (Silvia Modigin varajäsen)

Petra Malin, petra(at)petramalin.fi, Helsinki (Sami Muttilaisen varajäsen)

maakuntahallitus

varsinainen jäsen, Mimmi Asikainen, mimmi.asikainen(at)tuusula.fi, Järvenpää

varajäsen, Tapio Pulkkinen, tapio.pulkkinen(at)gmail.com, Vihti

kielellisten palveluiden lautakunta

varsinainen jäsen, Antti Kauppinen, anttitapiokauppinen(at)gmail.com, Helsinki

varajäsen, Irja Bergholma, irjal.bergholm(at)gmail.com, Kirkkonummi

Uudenmaan virkistysalueyhdistys

Jyrki Ikonen, jäsen, Loviisa

Raili Peni, varajäsen, raili.peni(at)pp.inet.fi, Hanko

HUS

hallitus

varsinainen jäsen, Anna Vuorjoki, anna.vuorjoki(at)kolumbus.fi, Helsinki

varajäsen, Mikko Pöri, mikko.pori(at)iki.fi, Helsinki

HYKS –alueen lautakunta

 

Hyvinkään alueen lautakunta

 

 

Lohjan alueen lautakunta

 

Länsi-Uudenmaan alueen lautakunta

 

 

Porvoon alueen lautakunta

 

 

Eteva

 

Keski-uudenmaan vesiensuojelu kyntayhtymä

 

 

Länsi-Uudenmaan  ammattikoulutuskuntayhtymä

 

HSL

Hanna Mithiku, jäsen, Helsinki

Kari Kälviä, varajäsen, Helsinki

HSY

Kati Tyystjärvi, jäsen, katityystjarvi(at)gmail.com, Vantaa

Tuomas Suihkonen, tuoma.suihkonen(at)gmail.com, Vantaa

Keski-Uudenmaan aluepelastus johtokunta

 

 

Länsi-Uudenmaan jätelautakunta

Antero Honkasalo, jäsen, honkasaloantero(at)gmail.com, Siuntio

Marja-Leena Muurinen,varajäsen, marja-leena.muurinen(at)hotmail.com, Karkkila

Lohjan ympäristö- ja rakennuslautakunnan ympäristöterveys- ja eläinlääkintähuollon jaosto

Marja-Liisa Honkasalo, jäsen marja-liisa.honkasalo(at)helsinki.fi, Siuntio

Tapio Pulkkinen, varajäsen, tapio.pulkkinen(at)gmail.com, Vihti