Edustajamme kuntayhtymissä

Edustajamme kuntayhtymissä 2013 – 2016

Uudenmaan liitto

valtuutetut ja varavaltuutetut

Valtuutetut

Pia Lohikoski, pia.lohikoski(at)gmail.com, Kerava, ryhmän puheenjohtaja

Mai Kivelä, mai.kivela(at)gmail.com, Helsinki, ryhmän varapuheenjohtaja

Antero Eerola, antero.eerola(at)gmail.com, Vantaa

Matti Pajuoja, Lohja

Teemu Tuiskula, teemu.tuiskula(at)hotmail.com, Karkkila

Silvia Modig, silvia.modig(at)eduskunta.fi, Helsinki

Sami ”Frank” Muttilainen, sami.muttilainen(at)gmail.com, Helsinki

varavaltuutetut

Minttu Sillanpää, minttu.sillanpaa(at)gmail.com, Vantaa (Antero Eerolan varajäsen)

Tiina Ahlfors, tiina.ahlfors(at)hotmail.fi, Espoo (Rkp:n Fred Granbergin varajäsen, Espoo)

Ossi Kaminen, leena.ossi(at)kolumbus.fi, Järvenpää (Vihreiden Tiina Lintulan varajäsen, Järvenpää

Raili Peni, raili.peni(at)pp.inet.fi, Hanko (Rkp:n Barbro Wikbergin varajäsen, Hanko)

Paavo Arhinmäki, paavo.arhinmaki(at)eduskunta.fi, Helsinki (Mai Kivelä varajäsen)

Dan Koivulaakso, dan.koivulaakso(at)gmail.com, Helsinki (Silvia Modigin varajäsen)

Petra Malin, petra(at)petramalin.fi, Helsinki (Sami Muttilaisen varajäsen)

maakuntahallitus

varsinainen jäsen, Mimmi Asikainen, mimmi.asikainen(at)tuusula.fi, Järvenpää

varajäsen, Tapio Pulkkinen, tapio.pulkkinen(at)gmail.com, Vihti

kielellisten palveluiden lautakunta

varsinainen jäsen, Antti Kauppinen, anttitapiokauppinen(at)gmail.com, Helsinki

varajäsen, Irja Bergholma, irjal.bergholm(at)gmail.com, Kirkkonummi

Maakuntakaavaa ohjaavat toimielimet

Länsi-Uudenmaan seutu

Arja Ilkäheimo, jäsen, arja.ikaheimo(at)lohja.fi, Lohja

Toni Hägg, varajäsen, toni.hagg(at)lohja.fi, Lohja

Helsingin seutu

Ari Alapartanen, jäsen, ari.alapartanen(at)helsinki.fi, Järvenpää

Sanna Kerminen, varajäsen, sanna.kerminen(at)gmail.com, Järvenpää

Auli Herttuainen, jäsen, aherttuainen(at)gmail.com, Mäntsälä

Mika Välipirtti, varajäsen, mika.valipirtti(at)gmail.com

Uudenmaan virkistysalueyhdistys

hallitus

Riika Raunisalo, jäsen, riika.raunisalo(at)hotmail.com, Hyvinkää

Mika Korpela, varajäsen, mika.korpela2011(at)gmail.com, Järvenpää

valtuuskunta

Jarkko Ilonen, jäsen, jarkko.ilonen(at)gmail.com, Karkkila

HUS

hallitus

Anna Vuorjoki, jäsen, anna.vuorjoki(at)kolumbus.fi, Helsinki

Mikko Pöri, varajäsen, mikko.pori(at)iki.fi, Helsinki

HYKS –alueen lautakunta

Mika Mäkelä, jäsen, mika760(at)hotmail.com, Kerava

Riitta Puolatie, varajäsen, riittapuo(at)yahoo.com, Helsinki

Hyvinkään alueen lautakunta

Petri Kärki, jäsen, petri.karki70(at)gmail.com, Hyvinkää

Heini Liimatainen, varajäsen, heini.liimatainen(at)gmail.com, Järvenpää

Lohjan alueen lautakunta

Erkki Ollakka, jäsen, erkki.ollakka(at)kolumbus.fi, Karkkila

Gunilla Wikberg, varajäsen, gunilla.wikberg(at)lohja.fi, Lohja

Länsi-Uudenmaan alueen lautakunta

Hanna Ojamo, jäsen, ojamo.hanna(at)gmail.com, Raasepori

Urpo Hyttinen, varajäsen, urpo.hyttinen(at)jhl.fi, Hanko

Porvoon alueen lautakunta

Aino Kylätasku, jäsen, aino.kylatasku(at)gmail.com, Porvoo

Arja Pekkarinen, varajäsen, arjapekkarinen(at)hotmail.com, Lapinjärvi

Eteva

Antti Holopainen, jäsen, Lahti

Raine Jakka, varajäsen, raine.jakka(at)tau.fi, Vihti

Länsi-Uudenmaan  koulutuskuntayhtymä

Eino Huotari, jäsen, eikka1(at)gmail.com, Karkkila

Birgit Aittakumpu, varajäsen, birgit.aittakumpu(at)gmail.com, Lohja

HSL

Hallitus

Hanna Mithiku, jäsen, Helsinki

Kari Kälviä, varajäsen, Helsinki

HSY

Hallitus

Kati Tyystjärvi, jäsen, katityystjarvi(at)gmail.com, Vantaa

Tuomas Suihkonen, tuoma.suihkonen(at)gmail.com, Vantaa

Keski-Uudenmaan pelastustoimen liikelaitoksen johtokunta

Jukka Parkkima, jäsen, jukka.parkkima(at)gmail.com, Tuusula

Sari Juhila, varajäsen, sari.juhila(at)gmail.com, Tuusula

Länsi-Uudenmaan jätelautakunta

Antero Honkasalo, jäsen, honkasaloantero(at)gmail.com, Siuntio

Marja-Leena Muurinen,varajäsen, marja-leena.muurinen(at)hotmail.com, Karkkila

Uudenmaan jätelautakunta

Timo Jansson, jäsen, timo_jansson(at)hotmail.com, Hanko

Päivi Moilasheimo – Jansson, paivi.moilasheimo(at)hotmail.com, Hanko

Lohjan ympäristöterveysjaosto

Marja-Liisa Honkasalo, jäsen marja-liisa.honkasalo(at)helsinki.fi, Siuntio

Veikko Tanskanen, varajäsen, veikko.tanskanen(at)suomi24.fi, Siuntio

Keski-Uudenmaan ympäristökeskuksen ympäristölautakunta

Hannu Toikkanen, jäsen, hannu.toikkanen(at)gmail.com, Nurmijärvi

Leena Tuomisto, varajäsen, leena.tuomisto(at)kolumbus.fi, Nurmijärvi

Tuusulan seudun vesilaitos kuntayhtymä

Valtuusto

Tuija Husari, jäsen, tuija.husari(at)gmail.com, Kerava

Kari Salonen, varajäsen, salonekari(at)gmail.com, Kerava

Keski-Uudenmaan sote-kuntayhtymä

Hallitus

Erkki Laukkanen, jäsen, elaukka(at)pp.inet.fi, Mäntsälä

Saija Pellikka, varajäsen, saija.pellikka(at)gmail.com, Hyvinkää