Artikkelit kirjoittajana: uusimaa

PIIRIHALLITUS 2014

2014 PIIRIHALLITUS   Puheenjohtaja Antero Eerola, Vantaa, antero [dot] eerola [at] gmail [dot] com puh. 040 3230176 www.anteroeerola.fi www.facebook.com/antero.eerola   1.varapuheenjohtaja Armi Lindell, Loviisa lindell [dot] armi [at] gmail [dot] com p. 040 773 0334 www.facebook.com/lindellarmi Armin kotisivut   2. varapuheenjohtaja Pirkka Ruishalme, Järvenpää pirkka [at] ruishalme [dot] fi p. 050 530 8486   Piirihallituksen jäsenet […]

[ Lue lisää → ]

Uudenmaan Vasemmistoliitto

Uudenmaan Vasemmistoliitto Uudenmaan Vasemmistoliitto  ry on n. 40 yhdistyksen ja kunnallisjärjestön yhdistys. Yhdistyksissä toimii toista tuhatta aktiivista jäsentä ja  piirijärjestö onkin Vasemmistoliiton kolmanneksi suurin piirijärjestö.   Uudenmaan piirin puheenjohtajana 2014 toimii toimittaja Antero Eerola, varapuheenjohtajina Armi Lindell ja Pirkka Ruishalme.   Piiritoimiston yhteystiedot: Lintulahdenkatu 10, 3.kerros, 00500 Helsinki p. 040 1530 150 meili: auli.herttuainen(at)vasemmistoliitto.fi löydät meidät myös Facebookista Toiminnanjohtajana […]

[ Lue lisää → ]

Uudenmaan toimijat puolueen johdossa

 

PUOLUEKOKOUKSESSA TAMPEREELLA

puoluevaltuutetut vv. 2013–2016

Lohikoski Pia, Keravalta, valtuuston 1.varapuheenjohtaja
pia.lohikoski(at)gmail.com 

Gran Birgitta, Hangosta,
birgitta.gran(at)kolumbus.fi

Laukkanen Erkki, Mäntsälästä
erkki.laukkanen(at)sak.fi

Karhula Jukka, Espoosta
jukka.karhula(at)espoo.fi

Uusikumpu Maarit, Järvenpäästä
maarit_uusikumpu(at)hotmail.com

varavaltuutetut

Kotila Pirkko, Vantaalta
pirkko.kotila(at)verkkotie.fi

Kouhia Juhani, Hyvinkäältä
juhani.kouhia(at)elisanet.fi

Toikkanen Hannu, Nurmijärveltä
hannu.toikkanen(at)gmail.com

Vainio Mikko, Raaseporista
mikko(at)vainio.org

Sarlin Johanna, Lohjalta 
johanna.sarlin(at)dnainternet.net

Puoluehallituksen jäsen

Sillanpää Minttu, Vantaalta
minttu.sillanpaa(at)gmail.com

 

 
[ Lue lisää → ]

Edustajamme kuntayhtymissä 2013 – 2016

Uudenmaan liitto valtuutetut ja varavaltuutetut Valtuutetut Jussi Saramo, jussi.saramo(at)minedu.fi Vantaa Risto Sintonen,risto.sintonen(at)pp.inet.fi Karkkila Irja Bergholm, irja.bergholm(at)gmail.com Kirkkonummi Pekka Saarnio Helsinki Eija Loukoila Helsinki varavaltuutetut Kari Uotila, kari.uotila(at)eduskunta.fi Espoo Minttu Sillanpää, minttu.sillanpaa(at)gmail.com Vantaa Hannu Toikkanen, hannu.toikkanen(at)gmail.com Nurmijärvi Silvia Modig Helsinki Sami ”Frank” Muttilainen Helsinki maakuntahallitus Auli Herttuainen, jäsen, aherttuainen(at)gmail.com Mäntsälä Sari Virta, varajäsen, sari(at)sarivirta.fi Vihti kielellisten palveluiden lautakunta Joonas Leppänen, […]

[ Lue lisää → ]