Edustajamme kuntayhtymissä 2013 – 2016

Uudenmaan liitto

valtuutetut ja varavaltuutetut

Valtuutetut

Jussi Saramo, jussi.saramo(at)minedu.fi Vantaa Risto Sintonen,risto.sintonen(at)pp.inet.fi Karkkila Irja Bergholm, irja.bergholm(at)gmail.com Kirkkonummi Pekka Saarnio Helsinki Eija Loukoila Helsinki

varavaltuutetut

Kari Uotila, kari.uotila(at)eduskunta.fi Espoo Minttu Sillanpää, minttu.sillanpaa(at)gmail.com Vantaa Hannu Toikkanen, hannu.toikkanen(at)gmail.com Nurmijärvi Silvia Modig Helsinki Sami ”Frank” Muttilainen Helsinki

maakuntahallitus

Auli Herttuainen, jäsen, aherttuainen(at)gmail.com Mäntsälä Sari Virta, varajäsen, sari(at)sarivirta.fi Vihti

kielellisten palveluiden lautakunta

Joonas Leppänen, jäsen Helsinki Anu Nevanlinna, varajäsen, anevanlinna(at)gmail.com Sipoo

Uudenmaan virkistysalueyhdistys

Jyrki Ikonen, jäsen Loviisa Raili Peni, varajäsen, raili.peni(at)pp.inet.fi  Hanko

HUS

hallitus

Harry Yltävä, jäsen,harry.yltava(at)gmail.com Raasepori /L-U sh-alue Marjut Lumijärvi, varajäsen Helsinki

HYKS –alueen lautakunta

Marja Nikkola, jäsen Helsinki Mikko Mielonen, varajäsen, mikko.mielonen(at)arctech.fi Vantaa

Hyvinkään alueen lautakunta

Niina Laine-Tuominen, jäsen,nina.laine-tuominen(at)teamliitto.fi Hyvinkää Heini Liimatainen, varajäsen, heidi.liimatainen(at)gmail.com Järvenpää

Lohjan alueen lautakunta

Matti Pajuoja, jäsen Lohja Gunilla Wikberg, varajäsen, gunilla.wikberg(at)lohja.fi Lohja

Länsi-Uudenmaan alueen lautakunta

Mikko Vainio, jäsen, mikko(at)vainio.org Raasepori Birgitta Gran, varajäsen, birgitta.gran(at)kolumbus.fi Hanko

Porvoon alueen lautakunta

Heidi Häivälä, jäsen, heidi.haivala(at)netti.fi Porvoo Jerry Träskelin, varajäsen, jerry.traskelin(at)arkku.net Loviisa

Eteva

Charlotte Nummenranta, jäsen Jokioinen Heikki Nikulainen, varajäsen, hessuni(at)kolumbus.fi Kerava

Keski-uudenmaan vesiensuojelu kyntayhtymä

Tuula Korhonen, jäsen, tuula.korhonen(at)superliitto.fi Tuusula Jussi Nyman, varajäsen, jussinyman(at)yahoo.com Järvenpää

Länsi-Uudenmaan  ammattikoulutuskuntayhtymä

Eino Huotari, jäsen, eino.huotari(at)kolumbus.fi Karkkila Raimo Leskinen, varajäsen, raimo.a.leskinen(at)hotmail.com Karkkila

HSL

Hanna Mithiku, jäsen Helsinki Hannu Koponen, varajäsen Helsinki

HSY

Kati Tyystjärvi, jäsen, kati.tyystjarvi(at)heureka.fi Vantaa Eero Väätäinen, varajäsen, eero.vaatainen(at)helsinki.fi Vantaa

Keski-Uudenmaan aluepelastus johtokunta

Timo Salonen, jäsen, timpsakka(at)gmail.com Mäntsälä Vesa Herttuainen, varajäsen, herttuaiset(atgmail.com Mäntsälä

Länsi-Uudenmaan jätelautakunta

Antero Honkasalo, jäsen, honkasaloantero(at)gmail.com Siuntio Marja-Leena Muurinen,varajäsen, marja-leena.muurinen(at)hotmail.com Karkkila

Lohjan ympäristö- ja rakennuslautakunnan ympäristöterveys- ja eläinlääkintähuollon jaosto

Marja-Liisa Honkasalo, jäsen marja-liisa.honkasalo(at)helsinki.fi Siuntio Tapio Pulkkinen, varajäsen, tapio.pulkkinen(at)gmail.com Vihti