Kuukauden artikkelit: syyskuu 2009

Edustajamme kuntayhtymissä 2013 – 2016

Uudenmaan liitto valtuutetut ja varavaltuutetut Valtuutetut Jussi Saramo, jussi.saramo(at)minedu.fi Vantaa Risto Sintonen,risto.sintonen(at)pp.inet.fi Karkkila Irja Bergholm, irja.bergholm(at)gmail.com Kirkkonummi Pekka Saarnio Helsinki Eija Loukoila Helsinki varavaltuutetut Kari Uotila, kari.uotila(at)eduskunta.fi Espoo Minttu Sillanpää, minttu.sillanpaa(at)gmail.com Vantaa Hannu Toikkanen, hannu.toikkanen(at)gmail.com Nurmijärvi Silvia Modig Helsinki Sami ”Frank” Muttilainen Helsinki maakuntahallitus Auli Herttuainen, jäsen, aherttuainen(at)gmail.com Mäntsälä Sari Virta, varajäsen, sari(at)sarivirta.fi Vihti kielellisten palveluiden lautakunta Joonas Leppänen, […]

[ Lue lisää → ]

Valtuutetut

Vasemmistoliitolla on Uudellamaalla 53 valtuutettua 17 eri kunnassa Paikkakunta valtuutetut Askola  Pia Sääski, Tero Aaaltonen Espoo  Kari Uotila Kalevi Kivistö Hanko Birgitta Gran Marko Niemi Raili Peni, Urpo Hyttinen Hyvinkää  Juuso Aromaa, Pirjo Hämäläinen Juhani Kouhia Olli Savela Jukka Nieminen   Järvenpää Maarit Uusikumpu Ossi Kaminen, Oula Hyrske  Karkkila     Eino Huotari,Maritta Salo,Päivi Hellgren, Veikko Raunio, […]

[ Lue lisää → ]